Nie tylko szkoły prowadzone przez samorząd w gminie Grodziec dostałynowy sprzęt komputerowy w ramach programu „Zdalna szkoła”. Złożony kolejnywniosek zaowocował zakupem urządzeń również dla palcówek stowarzyszeniowych. W sumieotrzymają 23 zestawy.
Po Grodźcu i Królikowie, od nowegoroku szkolnego, także uczniowie szkół stowarzyszeniowych z terenu gminy Grodziecbędą mogli cieszyć się z nowego sprzętu komputerowego. Udało się to dziękipozyskaniu przez samorząd kolejnego dofinansowania w kwocie 74.405,00 zł, zaktóre kupione zostały 23 dodatkowe zestawy komputerowe ułatwiające naukę.
Sprzęt został jużoficjalnie przekazany dyrektorom, więc do Społecznej Szkoły Podstawowej wBiskupicach trafiło 10 komputerów, a do Społecznej Szkoły Podstawowej wLipicach – trzynaście.
Łącznie, dzięki pozyskanemudofinansowaniu w kwocie 134.345,00 zł, gmina Grodziec zakupiła 41 zestawówkomputerowych dla wszystkich szkół z terenu gminy. Pieniądze pochodzą z projektu pn. „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wsystemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków EuropejskiegoRozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 nadziałanie pod nazwą „Wyeliminowanie terytorialnych różnić w możliwości dostępudo szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz