Ogólnopolska manifestacja nauczycieli i pracowników administracyjnych odbędzie się dziś w Warszawie. Do protestu przyłączą się również przedstawiciele konińskiej oświaty. Demonstrujący sprzeciwiają się między innymi planowanej likwidacji gimnazjów i zwolnieniom w szkołach. Domagają się również podwyżek płac o co najmniej 10 procent. – To będzie jedna z największych manifestacji pracowników oświaty – zapowiadają organizatorzy. Protest rozpocznie się w samo południe na Placu Piłsudskiego. Demonstrujący przejdą pod pałac prezydencki i tam wręczą swoją petycję prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Następnie wyruszą do siedziby sejmu. W akcji weźmie udział około 50 tysięcy osób. Z subregionu konińskiego wyruszy 8 autokarów, w tym 4 z Konina. – Liczymy na to, że prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę w sprawie reformy oświaty – wyjaśniała Barbara Adaszewska, prezes oddziału ZNP w Koninie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz