Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Poczta pneumatyczna jak metro. Starostwo przekazało 100 tysięcy złotych

13:10, 08.06.2020 Aktualizacja: 17:36, 26.10.2025
Skomentuj Poczta pneumatyczna jak metro. Starostwo przekazało 100 tysięcy złotych

100 tysięcy złotych przekazało dziś StarostwoPowiatowe dyrekcji konińskiego szpitala na rozbudowę sieci poczty pneumatycznej.To kolejna dotacja ze strony samorządu powiatowego na ten cel. W sumie szpital otrzymał już 330 tysięcy. – Jestem wdzięczny za inicjatywę starosty, któryuznał, że ten sposób modernizacjiszpitala poprawiający efektywność pracy naszego personelu zasługuje nawsparcie – dziękował podczas podpisania umowy Leszek Sobieski, dyrektor WSZ wKoninie.

Dlaczegopoczta pneumatyczna jest tak istotna? – Pozwala na ograniczenie niepotrzebnych kilometrów, które pokonuje personel w drodzedo laboratorium – wyjaśnia Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka. – Tu wystarczy dosłownie kilka sekund, żebymateriał do badań dotarł w bezpiecznej tubie specjalnym rurociągiem dolaboratorium. Nad tym, żeby tuby się ze sobą nie zderzały czuwa systeminformatyczny. To działa jak metro. Przesłane próbki odbierane są wlaboratorium, a pusta tuba wraca na oddział. Wyniki przekazywane są już w formieelektronicznej. Dzięki dotacji ze starostwa kolejne oddziały włączane są dosieci. W tym roku kardiologia.

StanisławBielik, starosta koniński podkreślił, że mimo iż sytuacja finansowa powiatu niejest najlepsza, ani radni, ani zarząd nie mieli żadnych wątpliwości co doprzekazania kolejnej transzy na pocztę. – Cieszymysię, że możemy ułatwić personelowi pracę. Rozumiemy rolę, jaką pełni, nietylko w czasie pandemii. Chcę podziękować za wasz trud i działanie dla dobra mieszkańców powiatu – powiedział.

Konińskiszpital jest pierwszym w Wielkopolsce, który zdecydował się na zamontowaniepoczty pneumatycznej i dopina ją na ostatni guzik. – Będzie z nami konkurował jedynie nowo budowany szpital dziecięcy wPoznaniu – podkreślił dyrektor Sobieski.

Poczta działa już niemal w całym budynku przySzpitalnej. W najbliższych planach jest jeszcze oddział chorób nerek oraz zakaźny,znajdujący się w oddzielnym budynku. Niewykluczone też, że siec zostaniezamontowana przy Wyszyńskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%