Zgodniez rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku, 25maja urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane doprzywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorówsanitarnych.
W każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwośćosobistego załatwiania spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających wtym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba najedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów).Powyższe zmiany są skorelowane z uchyleniem przepisów wstrzymujących biegterminów administracyjnych, które zaczną biec ponownie od 25 maja 2020 r. –Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateliw tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starałysię normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracjiw najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzechmiesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem – mówiwiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
opr. M.Szafrański
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz