Na terenie gminy Rychwał ruszyła akcjazbiórki odpadów z folii rolniczej, na co samorząd otrzymał dofinansowanie. Chętnychdo pozbycia się tych kłopotliwych śmieci nie brakuje, bo w sumie zgłosili, żeoddadzą kilkadziesiąt ton.
W gminie Rychwał trwa zbiórka folii i innych odpadówrolniczych od rolników, którzy w listopadzie 2019 r. złożyli ankietyinwentaryzacyjne wskazujące ilość odpadów przeznaczonych do utylizacji. Zgodniez nimi przewidywana ilość odpadów wynosi 85 ton. Tak duże przedsięwzięcie jest możliwe dziękitemu, że samorząd w grudniu 2019 r. złożył wniosek o dofinansowanie go w ramachprogramu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących zdziałalności rolniczej” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej.
W gminie Rychwał wcześniejkilka razy przeprowadzono podobne zbiórki, podczas których odbierano z gospodarstwfolie rolnicze, głównie po sianokiszonkach i nawozach sztucznych, bo rolnicymieli problem z ich legalnym pozbyciem się. Dotychczas jednak to samorząd za to płacił. Przypomnijmy, że w 2018 roku zebrano w ten sposób 12 ton, a rokpóźniej już 33 tony.
Tym razem samorząd nie poniesie kosztów, jak w minionych latach, bo przyznanedofinansowanie opiewa na kwotę ok. 500 złotych za tonę odebranych odpadów foliowych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz