Trwa budowa wiaduktu łączącego ulicePaderewskiego i Wyzwolenia w Koninie. To inwestycja o wartości około 20milionów złotych, z czego 2/3 finansuje miasto (to ponad 13 milionów złotych),a pozostałą część pokryją PKP PLK.
Nowy wiadukt będzie mieć po trzy pasy ruchu w każdą stronę, chodniki orazścieżki rowerowe. Budowa cały czas trwa.
Połączenia drogowe z nowym wiaduktem to kwota zdecydowanie wyższa, bo prawie72,5 miliona złotych. To już zadanie finansowane przez miasto, na które chcezdobyć dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 30 milionówzłotych. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, co nam potwierdził też wiceprezydent Paweł Adamów, inwestycja jest na liście rekomendowanej do dofinansowania. Trafiła w grudniu do zatwierdzenia przez premiera.
Warto dodać, że wykonawca (konsorcjumPolimex Mostostal SA i jego spółka zależna Polimex Infrastruktura),który wygrał przetarg na to zadanie, wszedł na plac budowy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz