Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Samorządy podpisały z wojewodą umowy na drogi. Co z ulicą Leśną w Koninie? Będzie nieco później

10:33, 18.01.2023 Aktualizacja: 07:19, 18.10.2025
Skomentuj Samorządy podpisały z wojewodą umowy na drogi. Co z ulicą Leśną w Koninie?...

Dwadzieściaumów na łączną kwotę blisko 38 milionów złotych w ramach Funduszu DrógSamorządowych podpisali z wojewodą przedstawiciele gmin i powiatów z naszegoregionu. Wśród nich był też prezydent Piotr Korytkowski. Wydawało się, żepodpisze umowy na dofinansowanie dwóch inwestycji, czyli modernizację ulicŻwirki i Wigury oraz Leśnej, ale mowa była o wsparciu tylko tego pierwszegozadania.

W spotkaniu w siedzibie delegatury WielkopolskiegoUrzędu Wojewódzkiego w Koninie wziął też udział Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego PrezesaRady Ministrów. – RządPiS przywiązuje ogromną wagę nie tylko do dróg szybkiego ruchu, autostrad, ale równieżdo tych połączeń, które służą na co dzień mieszkańcom naszych ziem. Cieszę się,że tak wiele będzie można tutaj zrobić dzięki temu programowi – mówił MarekSuski.

– Nie było wdziejach III RP tak wielkich pieniędzy na infrastrukturę. To dopiero rząd Prawai Sprawiedliwości wyasygnował tak duże środki na realizację tych zadań –mówił Zbigniew Hoffmann. Przypomniał, że w ramach listy rekomendowanej przezwojewodę zostanie zrealizowanych 56 zadań powiatowych oraz 131 gminnych nałączną kwotę prawie 290 milionów złotych. Dzisiaj samorządowcy z naszego regionupodpisali 20 umów na 38 milionów złotych – z powiatów konińskiego, kolskiegooraz tureckiego.

Jedną umowę podpisał prezydent Konina, a chodzi o remontulicy Żwirki i Wigury. Dofinansowanie to niespełna 2,5 miliona złotych (60procent wartości zadania). Na pewno zaskoczeniem jest to, że wśród wcześniejjuż deklarowanych inwestycji, które mają otrzymać wsparcie z Funduszu DrógSamorządowych, zabrakło ulicy Leśnej w Koninie. – Samorządy składały więcej niż jeden wniosek, ale nie wszystkie siękwalifikowały – tłumaczy nam wojewoda Hoffmann. – Nie chcę w tej chwili tego rozstrzygać, czy ta ulica się znalazła,ale właściwie mam podejrzenie bliskie pewności, że jeśli dzisiaj jej niepodpisaliśmy, to być może się nie zakwalifikowała.

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu otrzymaliśmy informację, że ulica Leśna także otrzymała dofinansowanie. Umowa jest obecnie przygotowywana i w ciągu najbliższych dni ma być gotowa do podpisania. Chodzi o około 2 miliony zł dofinansowania.

Wojewodę pytaliśmy także o drugą edycję FunduszuDróg Samorządowych, do której Konin też złożył wnioski, w tym na 30 milionów złotychna dojazdy do budowanego wiaduktu łączącego ulice Paderewskiego z Wyzwolenia.Zbigniew Hoffmann nie odpowiedział, czy jest szansa na wsparcie miasta taką kwotą.Jak zdradził tylko, ma nadzieję, że jeszcze w tym roku poznamy wyniki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%