Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Będzie przegląd parkomatów w mieście. Kierowcy czasem muszą się nabiegać

09:59, 28.12.2022 Aktualizacja: 00:59, 20.10.2025
Skomentuj Będzie przegląd parkomatów w mieście. Kierowcy czasem muszą się nabiegać

Niejednokrotnie konińscy kierowcy, chcący zapłacić wparkomacie za postój auta, muszą się trochę nabiegać. Nie zawsze ten najbliższyjest sprawny. Wiceprezydent Konina – po naszej interwencji – zgłosił ZarządowiDróg Miejskich, by w trybie pilnym jego pracownicy zrobili przegląd parkomatów.

Wczorajjeden z mieszkańców zaparkował samochód na placu Wolności. Poszedł zapłacić, atam na urządzeniu wisiała kartka z informacją: „Przepraszamy, parkomatnieczynny. Proszę udać się do najbliższego czynnego”. – W pobliżu jest kilka. Wybrałem ten stojący na ulicy 3 Maja. Tam z koleiokazało się, że urządzenie wyświetla złą godzinę, ale zwróciłem na to uwagędopiero, gdy wrzuciłem pieniądze. Przed 14.00 parkomat pokazywał 10.58 –wyjaśnia mężczyzna. – I przed 14.00 dostałemwydruk z informacją, że mogę parkować do 12.38. Nie miałem już czasu, żebyszukać sprawnego urządzenia. Po prostu odpuściłem.

Takichsygnałów o niedziałających parkomatach dociera do nas więcej, choćby o tym przybazarze na ulicy 11 Listopada. – Wewrześniu byłam kilka razy po zakupy na targowisku i za każdym razem urządzeniebyło nieczynne. Poszłam więc na drugi koniec parkingu i kupiłam bilet wsprawnym parkomacie, ale byli tacy, którzy rezygnowali z pozostawieniasamochodu w tym miejscu. A niektórzy widząc, że urządzenie jest zepsute,parkowali bez płacenia. Miasto nic więc na tym nie zarobiło – mówimieszkanka Konina.

Oawariach parkomatów rozmawialiśmy z Pawłem Adamowem, zastępcą prezydentaKonina. Po naszym sygnale zgłosił do Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, bypracownicy w trybie pilnym zrobili przegląd parkomatów. – Jednocześnie zachęcam kierowców do korzystania zaplikacji skycash i mobilet, bo jest to wygodniejsze – wyjaśnia wiceprezydent Adamów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%