Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Jednogłośne absolutorium dla wójta. – Jestem otwarty na współpracę – zapowiedział Andrzej Nowak

09:36, 11.07.2022 Aktualizacja: 21:36, 23.10.2025
Skomentuj Jednogłośne absolutorium dla wójta. – Jestem otwarty na współpracę –...

Radni gminy Kramskjednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Andrzejowi Nowakowi z wykonaniabudżetu za 2018 rok. – W związku z tym, że wyraziliście państwo aprobatę dlamojej osoby, chcę złożyć deklarację, że będę otwarty na współpracę – powiedziałpodczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej.

Dzisiejsza Sesja Rady Gminy w Kramsku przebiegła bez żadnychniespodzianek. Radni udzielili votum zaufania wójtowi, a po pozytywnej opiniiRegionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącej sprawozdania finansowego orazpozytywnej opinii Komisji Rewizyjnej z wykonania budżetu za 2018 rok wraz zinformacją o stanie mienia komunalnego, czternastoma głosami, czyli wszystkichradnych, Andrzej Nowak otrzymał absolutorium.

Po podjęciu uchwały odczytano życzenia przesłane przez JózefaDropa, poprzedniego wójta, który jednocześnie podziękował wszystkim zawspółpracę. – Taksię składa, że absolutorium udzielane jest urzędującemu wójtowi, jednak wiadomo,że większą część roku na ten wynik pracował Józef Drop wraz z radą gminy – mówiłAndrzej Nowak. – Cudownie się stało, żepoprzednie dwie kadencje funkcję tę mógł sprawować ktoś, kto z pracą w urzędziew Kramsku związany był blisko 35 lat. Udzielając jednomyślnie absolutoriumdokonaliście bardzo wysokiej oceny pracy wójta i poprzednich rad, zwłaszczadwóch ostatnich kadencji. Przez ten czas przyczyniliśmy się do wydźwignięcia gminyz bardzo trudnej sytuacji finansowej. Wroku 2010 zadłużenie gminy sięgało blisko 14 milionów, w tej chwili jest napoziomie 6 milionów. Ja nie mam takiego doświadczenia w pracy w urzędzie, jakąmiał Józef Drop, natomiast w związku z tym, że wyraziliście państwo aprobatędla mojej osoby, chcę złożyć deklarację, że będę otwarty na współpracę.

Andrzej Nowak przyznał, że realizacja kolejnego rokubudżetowego będzie trudniejsza, w związku chociażby z podjęciem uchwały oFunduszu Sołeckim. – Rozszerzy się krągosób, które będą uczestniczyć w debacie na temat kształtu naszej gminy –mówił. – Zrealizowanie wszystkiego, coplanujemy na pewno nie będzie proste, ale liczę, że podnoszone w geście głosowaniaręce będą wyrażały zgodność lub różnice zdań, a nie będą przenosiły się na sferęrelacji emocjonalnych, intelektualnych, czy osobistych. Wszystkim tego życzę.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%