Shootersss

Dwa karne i wygrana Górnika w ostatnim meczu sezonu. Biało-niebiescy przełamali złą passę

2019-06-16 18:47:55

Piłkarze Górnika Konin zakończyli sezon 2018/2019 zwycięstwem. Podopieczni trenera Damiana Augustyniaka pokonali na wyjeździe 3:1 (2:1) Wierzycę Pelplin.

Tym samym piłkarze z naszego miasta przełamali złą passę ośmiu meczów bez wygranej. Koninianie uderzyli już na początku spotkania. W szóstej minucie „biało-niebiescy” wywalczyli rzut karny, którego nie zmarnował Krystian Sobieraj. Po zaledwie trzech minutach było 2:0. Tym razem zespołową akcję zakończył skutecznym strzałem Sebastian Antas. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W 31. minucie konińskiego bramkarza pokonał Hieronim Gierszewski. Po zmianie stron kibice zobaczyli już tylko jedną bramkę. W 81. minucie, po kolejnym rzucie karnym dla koninian, ze zdobycia gola na 3:1 cieszył się Maciej Adamczewski. Koninianie zgromadzili w całym sezonie 41 punktów, co pozwoliło im zająć dwunastą lokatę.