Jestgotowy projekt uchwały dotyczący podniesienia podstawowych stawek zapozostawianie aut w Strefie Płatnego Parkowania w Koninie. – Zachodzikonieczność zwiększenia rotacji parkujących pojazdów – czytamy w uzasadnieniudołączonym do projektu uchwały. Sprawa ma trafić jutro na sesję rady miasta.
Jak obecnie kształtują się opłaty w konińskiej SPP?Za 20 minut wynosi ona 50 groszy, natomiast za 60 minut – 1,50 zł, za 120 minut– 3,30 zł, za 180 minut – 5,40 zł i za każde następne 60 minut – 1,50 zł.
A jak opłaty mają wyglądać po zmianach? Teraz 50groszy kierowcy mieliby płacić za 15 minut postoju. Za pierwszą godzinę – 2 zł,za drugą godzinę – 2,40 zł, za trzecią godzinę – 2,80 zł, za czwartą i każdąnastępną – 2 zł.
Jak czytamy w uzasadnieniu do nowego projektuuchwały dotyczącej SPP, 30 listopada 2011 roku Rada Miasta Konina podjęładecyzję o wyznaczeniu Strefy Płatnego Parkowania w tych częściach miasta, którecharakteryzują się „deficytem miejsc postojowych”. – Teren ten obejmował przede wszystkim ulice zlokalizowane w centrummiasta (ul. Dworcowa, Chopina) i Starówki (plac Wolności, plac Zamkowy). Tamteż występuje znaczny deficyt miejsc parkingowych i zachodzi koniecznośćzwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych poprzez zwiększeniestawki podstawowej opłaty za postój w SPP. Stawka ta nie była podnoszona od początkuustanowienia Strefy Płatnego Parkowania tj. od 2012 roku – uzasadnia PawełAdamów, zastępca prezydenta Konina.
Planowane są jeszcze inne zmiany. Pobieranie opłatodbywać się będzie w dni robocze – od poniedziałku do piątku w godzinach9.00-17.00, czyli tak jak dotychczas, ale mają być wyjątki. To Wielki Piątek,piątek po Bożym Ciele, 2 maja, 24 grudnia (Wigilia) oraz 31 grudnia, czylisylwester. Wtedy parkowanie w SPP ma być bezpłatne, a wszystko po to, byułatwić mieszkańcom poruszanie się samochodami po mieście w okresachprzedświątecznych.
– W regulaminie SPPdokonuje się zmian związanych z opłatami dodatkowymi,a umożliwiającymi dokonywanie przelewów na konto ZDM w Koninie bez potrzeby zgłaszania się do Biura SPP.Ponadto wydłużono czas nadokonanie tych czynności – czytamy w uzasadnieniu.
Wśród nowych stawek zapisano też, że mieszkańcyposiadający auta o napędzie hybrydowym mogą wykupić roczny abonament uprawniającydo bezpłatnego parkowania w SPP za 90 złotych (półroczny ma wynieść 50 zł).
Czy radni przychylą się do tych zmian?
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz