Górnik z punktami w Pro Junior System, ale bez punktów ligowych. Biało-niebiescy przegrali dziś z Gwardią Koszalin

2019-05-25 20:40:21

Górnik Konin przegrał dziś 0:1 (0:0) z Gwardią Koszalin. Potyczka zapowiadana jako mecz przyjaźni nie porywała. Od pierwszych minut gra toczyła się głównie w środku pola. Zdecydowana większość prób przedarcia się pod pola karne kończyły się niepowodzeniami.

W 13. minucie Dawid Przybyszewski pobiegł indywidualnie lewą stroną boiska i dograł futbolówkę do Sebastiana Kaczyńskiego. Drugi z wymienionych piłkarzy zdecydował się na strzał, który został zablokowany przez rywali. W 30. minucie niecelnie, po dograniu piłki przed pole karne Gwardii, uderzał Mikołaj Karbowy. W 42. minucie z powodu urazu boisko opuścił Piotr Radoszewski. Zastąpił go Paweł Błaszczak. Sześć minut po zmianie stron zaatakowali goście. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Keisuke Naka. Pod konińską bramką uderzał Dominik Drzewiecki. Strzał ten został jednak zablokowany przez jednego z defensorów konińskiej drużyny, a piłka wyleciała za linię końcową. W kolejnych minutach Górnik wywalczył dwa rzuty wolne w okolicach „szesnastki” Gwardii. Stałe fragmenty gry wykonywał Sebastian Kaczyński. W obu przypadkach piłka po jego strzałach lądowała w rękach koszalińskiego golkipera. Futbolówka znalazła się pod bramką Gwardii także w 78. minucie, po tym jak rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonał Dawid Przybyszewski. Wtedy po raz kolejny udanie interweniował Adrian Hartleb. W 81. padła jedyna bramka tego spotkania. W sytuacji „sam na sam” znalazł się Keisuke Naka, który nie dał jednak rady Mateuszowi Kolińskiemu. Piłka wpadła pod nogi Sebastiana Gintera. Ten zagrał z powrotem do Naki, który tym razem nie miał problemu ze skierowaniem futbolówki do pustej siatki Górnika. W 90. minucie bliski oddania groźnego strzału głową w polu karnym Gwardii był wpuszczony na boisko dwadzieścia minut wcześniej Tobiasz Tomaszewski. W doliczonym czasie gry w sytuacji „sam na sam” z konińskim golkiperem znalazł się Adrian Cybula. Napastnik Gwardii został sfaulowany przez Kolińskiego, który zobaczył za to zagranie żółtą kartkę. Goście wywalczyli w ten sposób rzut wolny, z którego jednak nic nie wyniknęło. Ostatecznie Gwardia pokonała Górnika w Koninie 1:0.

Górnik Konin: Mateusz Koliński, Jakub Staszak, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Mateusz Augustyniak (’85 Igor Ludwiczak), Sebastian Antas (’61 Maciej Adamczewski), Mikołaj Karbowy (’71 Tobiasz Tomaszewski), Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Piotr Radoszewski (‘42 Filip Stożek), Sebastian Kaczyński

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb, Mateusz Piotrowski (‘80 Adrian Cybula), Mateusz Bachleda, Keisuke Naka, Daniel Wojciechowski, Aleksander Karbowiak (‘81 Maciej Stańczyk), Dominik Drzewiecki, Sebastian Ginter, Bartosz Maciąg, Paweł Bednarski, Aleks Silski