Cztery medale konińskich kolarzy. Dwa złota Mateusza Sztraucha

2019-05-21 11:14:04

Cztery medale wywalczyli kolarze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów, którzy wystartowali w Torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał Mateusz Sztrauch.

Sztrauch nie miał sobie równych w keirinie i w sprincie juniorów. W półfinale pierwszej z wymienionych konkurencji wygrał z czasem 10,97 sekundy. W finale pobił ten wynik o ponad trzydzieści setnych (10,63 sek.). Z drugiego złotego krążka Sztrauch cieszył się po sprincie juniorów. W zawodach indywidualnych miejsce na podium wywalczył też Dawid Pluta, który był trzeci w omnium. Czwarty medal zawisł na szyjach konińskich kolarzy po wyścigu drużynowym juniorów. Ekipa w składzie: Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Mikołaj Kawa i Michał Markowski wywalczyła srebrne krążki. Nasi kolarze pokonali trasę w czasie 4 minut i niespełna 21 sekund, tracąc do pierwszej drużyny – toruńskiego Copernicusa – nieco ponad pięć sekund. Drużyna juniorów KLTC w składzie: Mateusz Sztrauch, Dawid Pluta i Mikołaj Kawa zajęła piąte miejsce w sprincie drużynowym.