Pracownicyturkowskiego Nadleśnictwo wraz ze słuchaczami tamtejszego Uniwersytety III Wiekuwysiali 100 kilogramów żołędzidębu bezszypułkowego. Dzięki ich zaangażowaniu na Zdrojkach wyrośnie las.
Jak mówi leśniczy z Nadleśnictwa Turek, już jakiśczas temu na Zdrojkach posadzono sadzonki różnych gatunków drzew, teraz wszyscyczekają na deszcz. Dziś dodatkowo słuchacze Turkowskiego Uniwersytety III Wiekuwraz z pracownikami Zakładu Usług Leśnych „Klon” oraz nadleśniczym Bartoszem Perzemi spec. służby leśnej Pawłem Ficnerem, siali żołędzie dębu bezszypułkowego nauprawie leśnej. W ciągu niecałej godziny wysiano ich 100 kg - po2-3 żołędzie co pół metra. Gleba pod obsiew została przygotowana jeszcze jesieniązeszłego roku. – W tym roku wysialiśmyjuż 700 kg żołędzi, pozostało jeszcze 100 kg. Nasiona były przechowywane wkontrolowanych warunkach, zostały odpowiednio zaprawione - zabezpieczoneprzeciw chorobom grzybowym – informuje na swoim facebooku Nadleśnictwo.
Zdj/Nadleśnictwo Turek - Lasy Państwowe
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz