Shootersss

Trzy medale zawodników Klubu Zagłębie Relax Konin. Na podiach stawali w Kielcach

2019-04-23 23:25:04

Kolejny dobry występ zawodników Klubu Zagłębie Relax Konin. Tym razem przywieźli trzy medale z rozegranych w Kielcach IX Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi.

Pierwszy krążek wywalczyła Daria Walczykiewicz, która wystartowała w grupie seniorek, w kategorii wagowej do 57 kg. Walczykiewicz uzyskała na sztandze 65 kilogramów, co pozwoliło jej cieszyć się z brązowego medalu. Później na pomoście zadebiutował startujący w kategorii wagowej do 83 kg juniorów do lat 20 – Hubert Nowakowski. Koninianin wycisnął sztangę z ciężarem 115 kg, dzięki czemu stanął na trzecim stopniu podium.

Drugi dzień Mistrzostw Polski należał do seniorów i weteranów. Jako pierwszy z zawodników konińskiego klubu zaprezentował się weteran, Marcin Pietrzak (kat. wag do 74 kg). Był to jego debiut w zawodach takiej rangi. Pietrzak wycisnął sztangę o wadze 117,5 kg i zdobył tym samym srebrny medal weteranów II (50-59 lat). W grupie seniorów wystartował Wiktor Świątnicki (kat. wag. do 83 kg), który wyciskając 152,5 kg, ukończył zmagania na dziewiątej lokacie.