RadniGoliny zdecydują po świętach czy droga w Rososze Kolonii będzie miała swojąnazwę. Wnioskowali o to mieszkańcy tej miejscowości. Jaką nazwę zaproponowali?Droga w Rososze Kolonii nosiłaby nazwę – Stary Trakt.
– Zgłoszono wniosek o nadanie nazwy drodze. Nie chciałbym, żeby tylkozgłaszające osoby decydowały o tej nazwie. Powinno być więcej podpisów podwnioskiem – mówił burmistrz Mirosław Durczyński. I o zdanie zapytał radnychz tej miejscowości. – Wniosek jest jaknajbardziej zasadny. Mało jest osób podpisanych, bo tam się dopiero ludziebudują – mówiła Urszula Furmaniak. –Nadanie nazwy później spowoduje, że trzeba będzie drugi raz wymienić dokumenty.
Chodzi także ousprawnienie pracy takim służbom jak pogotowie ratunkowe, policja czy straż.Bez problemu do domów trafią też kurierzy. Padały pytania czy inne drogi w tejmiejscowości tez mają nazwy? – Jestulica Miła, Pod Sosnami, Maniusin – mówił burmistrz.
Jeśli natomiast chodzio wspomnianą drogę w Rososze Kolonii wśród mieszkańców przyjęła się wcześniej nazwaTrakt Węglewski. Wszystko jednak wskazuje na to, że radni zgodzą się na to bynosiła nazwę Stary Trakt. Zdecydują o tym 25 kwietnia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz