Niestetydzisiejsze rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem nie przyniosły rezultatów.Jutrzejszy strajk jest właściwie nieunikniony. Konińskie przedszkola przyjmąwprawdzie dzieci, ale nie wszystkie, problem będzie też w podstawówkach, gdziena pewno nie będzie lekcji, a jedynie zajęcia świetlicowe. Starsi uczniowiezostają w domach…
Niestety dzisiejsze rozmowy Związku NauczycielstwaPolskiego z rządem nie przyniosły rezultatów. – Strajkpolega na całkowitym powstrzymaniu się od pracy. Ma charakter bezterminowy – zapowiadałniedawno Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Nauczycieli,uczniów, ale też rodziców czeka więc jutro trudny dzień. – Niestety od jutra mamy strajk wprzedszkolach i szkołach. Od świtu będziemy monitorować sytuację w Koninie. Proszęrodziców o śledzenie strony: konin.pl i lokalnych mediów. Robimy co w naszejmocy, by skutki tego strajku były jak najmniej odczuwalne dla dzieci irodziców. Niemniej jednak skala strajku, jaka nas czeka zapowiada się jakopowszechna, zatem i problemy w placówkach mogą być zaskakujące – napisał na Facebooku wiceprezydent Konina, Witold Nowak. Już w miniony piątek zwracał się zapelem do pracodawców o wyrozumiałość w najbliższe dni i zgodę, by pracownicymogli przyjść z dziećmi. – Skala strajkujest taka, z którą do tej pory nie mieliśmy do czynienia – mówił.Przypomnijmy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, konińskie przedszkola będąotwarte, jednak w ograniczonym zakresie. W podstawówkach i szkołach średnichzajęcia nie będą się odbywać.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz