Od 16 lutego do 24marca konińscy strażacy wzywani byli aż do 75 pożarów traw! – W większości przypadkówprawdopodobną przyczyną ich powstania były podpalenia. Łącznie w działaniachbrało udział prawie 800 strażaków PSP i OSP – informuje Sebastian Andrzejewski,rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Koninie.
Ostatni pożar wybuchł 24 marca w Modle, w gminie Rzgów. Napowierzchni około 2 ha paliła się sucha trawa oraz zarośla na nieużytkach. – Przez ponad 3 godziny z pożarem zmagało się30 strażaków, w tym z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Koninie oraz druhowiez OSP Rzgów, OSP Osiecza, OSP Barłogi, OSP Grabienice i OSP Zastruże –wymienia rzecznik.
Konińscy strażacy po raz kolejny apelują do mieszkańców miastaKonina i powiatu konińskiego o niewypalanie suchych traw i pozostałościroślinnych, gdyż może to doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia. – 22 marca Jarosław Zieliński sekretarz stanuw Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z komendantem głównymPaństwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowalikampanię społeczną „STOP pożarom traw”, która ma przede wszystkim edukować i uświadamiać,że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.Grożą za nie wysokie kary, nawet do 5tysięcy złotych, a w przypadkach, kiedy zagrożone jest mienie lub życie – odroku do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik.
zdj. JRG nr 2 w Koninie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz