- Na sołtysiespoczywa wielka odpowiedzialność. To on jest najbliżej społeczności,najbardziej dostrzega jej potrzeby i przekazuje urzędowi. Dziękuję za wywiązywaniesię z tego obowiązku - mówił Andrzej Nowak, wójt Kramska, zwracając się dosołtysów, którzy zakończyli kadencję. Podziękował też tym, którzy zdecydowali sięna kontynuowanie pracy na rzecz wsi, a także jedenastu nowym osobom, dla którychpełnienie funkcji sołtysa będzie pierwszym takim doświadczeniem i wyzwaniem.
W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w siedzibiespółdzielni socjalnej w Kramsku, oprócz sołtysów nowych i ustępujących wzięli udział przedstawiciele urzędu, a także Ireneusz Niewiarowski, prezesKrajowego Stowarzyszenia Sołtysów. - Uczestniczyłemw wielu takich spotkaniach, ale po raz pierwszy widzę legitymacje, które dla swoichsołtysów przygotowała gmina. To bardzo dobry pomysł - przyznał.
Wyjątkowo uroczyście za pracę na rzecz sołectwa Grąblin, atakże całej gminy Kramsk, podziękowano Marianowi Wieczorkowi, który był sołtysemprzez prawie 40 lat.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz