Kontynuacji programu „Razem dla Bezpieczeństwa”poświęcone było spotkanie policji z samorządowcami z Konina i powiatu, któreodbyło się w auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego.
– O tym, że program niesie wymiernekorzyści dla wszystkich mieszkańców Konina i powiatu nie trzeba nikogoprzekonywać. Szczególnie w miejscowościach poza Koninem mocno dało sięodczuć obecność policjantów w innych niż zwykle celach. Rozmawiali na ulicach zmieszkańcami, prowadzili akcje propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym –nierzadko z udziałem burmistrzów i wójtów. Skoro coś niesie ze sobą dużodobrego, to trzeba to kontynuować – komentuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy KMP wKoninie. – Takiego samego zdania byliobecni we wtorek włodarze gmin oraz prezydent Konina. Wszyscy zadeklarowali, żeznów chętnie zobaczą mundurowych na swoich rynkach i ulicach. BurmistrzSompolna Roman Bednarek powiedział wprost, że takie działania mocno ocieplająwizerunek policji i bardzo korzystnie są obierane przez mieszkańców.
Zebrani jużpodpisując porozumienie na kolejny rok zdecydowali się na kontynuację programu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz