Polacy nadal bez wygranej w Lidze Narodów. 90 minut Jana Bednarka

2018-10-12 15:16:11

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 2:3 w drugim meczu Ligi Narodów UEFA. Jan Bednarek rozegrał 90 minut, a Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Polacy dobrze rozpoczęli starcie na Stadionie Śląskim w Chorzowie, bo od bramki po rzucie rożnym. Autorem tego trafienia z 18. minuty był będący w bardzo dobrej formie Krzysztof Piątek. Później było już tylko gorzej, a formacja defensywna z Janem Bednarkiem wiele pomogła Portugalczykom w strzelaniu bramek. Przy pierwszej z nich zawodnicy będący na lewej stronie obrony oraz duet stoperów Glik-Bednarek dali się ograć Andre Silvie co spowodowało wyrównanie na tablicy wyników. Później w bramce zawahał się Łukasz Fabiański, a samobójczego gola zaliczył Kamil Glik. Po przerwie mistrzowie Europy podwyższyli prowadzenie po golu Bernardo Silvy.

Podopiecznych Jerzego Brzęczka stać było już tylko na gola kontaktowego rezerwowego Jakuba Błaszczykowskiego. Postawa Jana Bednarka pozostawiała wiele do życzenia, choć nie popełnił kluczowych błędów, poza tym przy pierwszej bramce dla gości. Był bliski strzelenia gola w drugiej połowie po jednym ze stałych fragmentów gry, a także raz – w 29. minucie - uratował zespół przed utratą gola. Miał kilka niepewnych zagrań, które wynikają z braku ogrania w klubie. Ostatnimi czasy wychowanek Sokoła Kleczew dostaje coraz więcej szans od Marka Hughesa i oby to zaprocentowało w kolejnych starciach reprezentacji. Najbliższe z nich już w tę niedzielę. „Biało-czerwoni” ponownie zagrają w chorzowskim „Kotle Czarownic” - rywalem będą Włosi i będzie to kluczowy pojedynek w kontekście utrzymania w najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA.

Polska 2-3 Portugalia

Bramki: Krzysztof Piątek 18, Jakub Błaszczykowski 77 - André Silva 31, Kamil Glik 42 (s), Bernardo Silva 52

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 18. Bartosz Bereszyński (46′ 4. Tomasz Kędziora), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 3. Artur Jędrzejczyk - 14. Mateusz Klich (63′ 16. Jakub Błaszczykowski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 21. Rafał Kurzawa (64′ 11. Kamil Grosicki) - 23. Krzysztof Piątek, 9. Robert Lewandowski.

Portugalia: 1. Rui Patrício - 2. João Cancelo, 3. Pepe, 6. Rúben Dias, 19. Mário Rui - 18. Rúben Neves, 20. Pizzi (75′ 8. Renato Sanches), 14. William Carvalho - 10. Bernardo Silva (90′ 16. Bruno Fernandes), 11. André Silva, 17. Rafa Silva (85′ 13. Danilo Pereira).