Dwa medale zawodników Konińskiego Klubu Szermierczego w Pucharze Polski Juniorów

2018-09-26 18:11:38

Natalia Nowinowska zdobyła srebro, a Dominik Płusa brąz w sobotnim Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Zawody rozegrane zostały w Koninie. Nowinowska uległa dopiero w finale zawodniczce z Sosnowca Zuzannie Cieślar 9:14. Dominik Płusa w półfinale uległ 11:15 Marcinowi Lipińskiemu.

Wśród pań za Cieślar i Nowinowską na trzecich miejscach skończyły Emilia Rowińska z AZS AWF Warszawa oraz Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. W rywalizacji panów zwyciężył Cezary Białecki z Victora Warszawa, który w finale pokonał Marcina Lipińskiego. Na najniższym stopniu podium obok Dominika Płusy stanął kolega klubowy Białeckiego – Piotr Szczepanik.

Miejsca pozostałych zawodniczek i zawodników KKSz Konin:

Juniorki: 11. Alicja Papuzińska, 12. Małgorzata Zawodniak, 15. Weronika Waleriańczyk, 20. Michalina Fic, 24. Natalia Koziarska, 26. Nikola Woźniak, 34. Martyna Baniecka, 37. Martyna Dzięcielak, 39. Martyna Złotkowska.

Juniorzy: 13. Sebastian Glanc, 19. Hubert Glasner, 20. Olaf Stasiak, 23. Krystian Borkiewicz, 25. Kamil Sikorski, 27. Michał Szreder, 29. Kacper Nowinowski, 34. Gabriel Jarek, 41. Sofien Hadj Bachir, 42. Mateusz Stasiak, 43. Wiktor Barszczak, 44. Paweł Silbert, 48. Bartosz Szkudlarek, 54. Grzegorz Ostrowski, 54. Wojciech Kaczmarczyk, 56. Jan Piguła, 57. Mateusz Mańczak.