Dwie różne połowy Górnika

2018-07-14 21:55:24

Po tygodniu ciężkich treningów Górnik Konin rozegrał mecz towarzyski z Pelikanem Łowicz. Niestety, „biało-niebiescy” przegrali 2:3, ale byli bliscy odrobienia trzybramkowej straty.

Pelikan grał bardzo twardo, agresywnie, co mocno odczuł Maciej Rojewski, któremu jeden z rywali zafundował sporą dawkę bólu, bowiem zawodnik Górnika oberwał w oko. Twarda gra jednak opłaciła się gościom, którzy wymusili błędy w obronie konińskiego zespołu. W ciągu ostatnich dziesięciu minut Pelikan zdobył trzy bramki. Pierwsza z nich padła w 35. minucie, po efektownym strzale z dystansu. Kilka minut później po akcji sam na sam Dominik Kąkolewski musiał po raz drugi wyciągać piłki z siatki. W ostatnich chwilach pierwszej połowy po akcji prawą stroną i uderzeniu w słupek piłka nieoczekiwanie znalazła się pod nogą jednego z napastników z Łowicza, który wbił piłkę do siatki zdezorientowanego Górnika, który w pierwszej połowie wyglądał bezbarwnie, przegrywał większość pojedynków, ale to zmieniło się po przerwie.

W 55. minucie po akcji lewą stroną faulowany był Aleks Sieradzki, jednak sędzia zastosował prawo korzyści, które ją faktycznie przyniosło. Piłkę zebrał Maciej Adamczewski, świetnie dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, a Piotr Radoszewski nie pomylił się z 10 metrów. Kilka minut później sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu na Radoszewskim, jednak arbiter nie wskazał na „wapno” mimo wielu protestów. W 85. minucie Górnik zdobył gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu Bartosza Świderskiego akcję wykończył głową Sebastian Antas.

Koninianie rozegrali diametralnie różne połowy. W pierwszej wyglądali na tle rywala jak juniorzy – w drugiej role się odwróciły, jednak Górnik nie zdołał wyrównać, choć był tego bliski. Kolejne spotkanie kontrolne odbędzie się w Psarach Polskich. W sobotę rywalem będzie IV-ligowa Victoria Września.

Skład Górnika I połowa: Dominik Kąkolewski - Mateusz Augustyniak, Robert Jędras, Maciej Rojewski, Michał Marszałek, Taras Yavorsky, zawodnik testowany, Dawid Przybyszewski, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, zawodnik testowany

Skład Górnika II połowa: Mateusz Koliński, Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, zawodnik testowany, Maciej Adamczewski, Jakub Matusiak, Taras Yavorsky, Piotr Radoszewski, Aleks Sieradzki, Paweł Błaszczak. W drugiej połowie zagrali także: Krystian Sobieraj, Sebastian Antas, Mikołaj Karbowy oraz Patryk Szymaniak.