Ewa nie pomogła Wolfsburgowi. Olympique triumfuje w Lidze Mistrzyń

2018-05-24 21:43:25

Drużyna wychowanki Medyka Konin, Ewy Pajor – VfL Wolfsburg przegrała w finale Ligi Mistrzyń z Olympique Lyon 1:4 (0:0). W pierwszej połowie lepiej zaprezentowały się mistrzynie Niemiec. Po zmianie stron więcej z gry miały Francuzki. Na bramki musieliśmy jednak czekać aż do dogrywki. W 93. minucie na prowadzenie wyszła drużyna VfL Wolfsburg, po tym jak bramkarkę z Lyonu pokonała Pernille Harder. Trzy minut później z boiska, za drugą żółtą kartkę, wyleciała podpora defensywy niemieckiego zespołu – Alexandra Popp. Kolejne osiem minut należało do Francuzek. Najpierw, w 98. minucie wyrównała Amandine Henry. Po minucie Olympique prowadził 2:1 – po strzale Eugénie Le Sommer. Do końcowego gwizdka obrończynie trofeum zdobyły jeszcze dwie bramki – w 103. minucie za sprawą Ady Hegerberg i w 116. minucie – po trafieniu Camille Abily.