Dobry mecz Medyka i hat-trick Anny Gawrońskiej. Koninianki pokonały AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (3:0)

2018-05-13 20:28:08

Medyk Konin pokonał dziś przed własną publicznością AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (3:0). Koninianki zagrały dobrze i skutecznie w pierwszej połowie. Już w trzeciej minucie w poprzeczkę bramki rywalek trafiła Patrycja Balcerzak. Po minucie, ta sama zawodniczka zagrała celnie w wałbrzyskie pole karne, gdzie do futbolówki dobiegła Anna Gawrońska. Kapitan Medyka minęła bramkarkę i skierowała futbolówkę do pustej siatki. W 25. minucie w polu karnym gości Małgorzata Mesjasz sfaulowała Nicole Zając. Stały fragment gry na gola numer dwa dla koninianek zamieniła Natalia Chudzik. Wynik pierwszej połowy ustaliła na 3:0 Gawrońska, która w 39. minucie wykorzystała nieporozumienie pomiędzy Weroniką Klimek a Karoliną Gradecką i po raz kolejny posłała piłkę do pustej siatki przeciwniczek. Po przerwie Medyk zagrał gorzej. Efektem tego był tylko jeden gol. Strzeliła go w 72. minucie, wykorzystawszy sytuację „sam na sam”, Anna Gawrońska. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Medyk utrzymał pozycję wicelidera ekstraligi.