Piękny gol Natalii Pakulskiej. Medyk wygrywa w Szczecinie i rewanżuje się Olimpii

2018-05-06 20:06:11

Medyk Konin zrewanżował się za porażkę w rundzie zasadniczej w Szczecinie. Dziś nasze piłkarki wygrały na wyjeździe z Olimpią 2:1 (1:0). Wynik spotkania otworzyła Natalia Chudzik. Po przerwie na 2:0 podwyższyła Natalia Pakulska, a rezultat rywalizacji ustaliła Natalia Hryb.

Koniński zespół podszedł do tego meczu w nieco zmodyfikowanym składzie. W wyjściowej „jedenastce” nie było Krystyny Sikory, Patrycji Balcerzak i Emily Dolan. W ich miejsce pojawiły się: Mariana Iwaniszyn, Klaudia Łasicka i Monika Sowalska. Koninianki przeważały od pierwszej minuty. Podczas pierwszej połowy medyczki stworzyły sporo sytuacji. Brakowało im jednak skuteczności. Gospodarze najgroźniejszą akcję skonstruowali w szesnastej minucie. Wtedy Kornelia Grosicka przymierzyła wprost w Monikę Sowalską. W 40. minucie w szczecińskim polu karnym sfaulowana została Anna Gawrońska. Sędzia wskazała na „wapno”, a stały fragmenty gry na gola dla Medyka zamieniła Natalia Chudzik. Tuż po zmianie stron doskonałym strzałem popisała się Natalia Pakulska. Najpierw był rzut rożny, po którym piąstkowała bramkarka Olimpii. Futbolówka upadła przed polem karnym, gdzie celnie uderzyła Pakulska umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką bramki przeciwniczek. Szczecinianki odpowiedziały w 55. minucie. Wtedy mocno sprzed pola karnego przymierzyła Natalia Hryb. Piłka przełamała ręce Moniki Sowalskiej i ugrzęzła w konińskiej siatce. Po tym golu gra naszych piłkarek wyglądała nieco gorzej, jednak udało im się dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Choć brakowało skuteczności, to jednak udało się otworzyć wynik meczu. Natalia Chudzik bardzo dobrze wykonała rzut karny. Bramkarka rzuciła się w prawo, a Natalia przymierzyła w środek bramki. Po bardzo ładnym trafieniu Natalii Pakulskiej na 2:0 gospodarze zdołali zdobyć kontaktowego gola. Od tego momentu graliśmy gorzej i nie uniknęliśmy nerwów w końcówce. Ostatecznie, udało się ciężką pracą wywalczyć te trzy punkty – powiedział po meczu Roman Jaszczak, trener Medyka Konin.

Medyk Konin: Monika Sowalska – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając – Natalia Pakulska, Klaudia Łasicka – Mariana Iwaniszyn (′39 Krystyna Sikora), Nikol Kaletka, Natalia Chudzik – Anna Gawrońska (′80 Karolina Majda)

Olimpia Szczecin: Beata Niesterowicz – Kornelia Grosicka (‘55 Natalia Niewolna), Weronika Szymaszek, Magdalena Szwed, Joanna Preś, Matilda Böhm, Natalia Hryb (‘55 Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk, Anita Janik (‘71 Marta Fil), Amelia Bińkowska (‘55 Paulina Witczak), Alona Kovtun