Browar do 04.09.24

Górnik Konin z pucharem

2023-11-13 14:42:10

Biało-niebiescy zwycięzcami Strefowego Pucharu Polski. W finale podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pokonali 2:0 Czarnych Ostrowite.

Gospodarzem tegorocznego decydującego starcia w regionalnym turnieju był zespół z Ostrowitego. W mecz dużo lepiej weszli goście, którzy zepchnęli rywali do defensywy. Szybko również wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd w rozegraniu piłki popełnili piłkarze Czarnych Ostrowite. Piłka trafiła pod nogi Sebastiana Antasa, który posłał ją niemal do pustej bramki. Obraz gry do końca pierwszej połowy za bardzo nie uległ zmianie. Gracze z Konina zdecydowanie dominowali i mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku. Dobrze między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy – Łukasz Jaskólski. Czarni też mieli kilka ciekawych sytuacji, jednak nie potrafili zamienić ich na bramkę.

W drugiej połowie podopieczni Damiana Augustyniaka coraz częściej atakowali. Było w nich widać wolę walki i koniecznie chcieli zdobyć bramkę na remis. Dobre okazje miał Bartosz Majewski. Jeden z jego strzałów obronił bramkarz Górnika, a drugi okazał się niecelny. Czarni posłali dwa razy futbolówkę do bramki, jednak sędziowie nie uznali goli argumentując to pozycjami spalonymi.

Mimo ich ataków to Górnik w doliczonym czasie gry postawił kropkę nad i. Na 2:0 strzelił Norbert Grzelak. Tym samym Górnik Konin sięgnął po Strefowy Puchar Polski. Strzelec drugiej bramki został wybrany również zawodnikiem spotkania.