Zdobyli 18 medali na Mistrzostwach Polski

2022-12-12 20:54:50
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Sezon kolarski dobiegł końca, jednak konińscy cykliści już przygotowują się do kolejnego. Przełom grudnia i stycznia to czas podsumowań. Jest co wspominać, bo jak podkreślają członkowie Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów, pod względem sportowym był to historyczny sezon.

Klub zajmuje się szkoleniem młodych kolarzy. Szkoleniowcem drużyny jest Robert Kierejewski, Sebastian Gensch, Józef Gronostaj oraz Eryk Sobiech. Podkreślają oni, że był to najlepszy sezon w wykonaniu zawodników z KLTC. Cykliści z Konina w tym roku zdobyli aż 18 medali Mistrzostw Polski. Z zawodów przywieźli 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych krążków. KLTC może pochwalić się zarówno sukcesami indywidualnymi, jak i drużynowymi. Konrad Walnika, Mateusz Sztrauch i Igor Kierejewski wystąpili na zawodach międzynarodowych. Ten pierwszy startował na Juniorskich Mistrzostwach Europy na torze na dystansie 4000 metrów. Drużynowo zajął czwarte miejsce, a indywidualnie – 11. Mateusz Sztrauch z kolei wystąpił na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Na piątej pozycji uplasował się na dystansie 1000 m na torze. W wyścigu Kerin zdobył ósme miejsce. Igor Kierejewski zajął miejsce tuż za podium w kat. Junior Młodszy na międzynarodowym wyścigu kolarskim w Belgii.

Cały artykuł przeczytacie we wtorkowym wydaniu Przeglądu Konińskiego.