Sokół spełnił powinność. Kleczewianie ograli outsidera ligi

2021-04-26 12:12:14

Bardzo dobrze po podziale III ligi radzi sobie Sokół Kleczew. W grupie spadkowej najlepsza drużyna z naszego regionu wygrała wszystkie dotychczasowe mecze, a w ostatnim wyjazdowym starciu ekipa Mariusza Bekasa ograła Mieszka Gniezno 1:3.

Wygrana z ostatnim w tabeli III ligi gr. II Mieszkiem Gniezno była obowiązkiem Sokoła Kleczew. Rywale jak do tej pory zgromadzili na swoim koncie jedyne 2 punkty i w weekend tego dorobku nie powiększyli.

W zwycięstwie kleczewianom nie przeszkodziły trzy osłabienia. W spotkaniu nie mogli zagrać Dawid Śnieg, Adrian Ligienza oraz Łukasza Zagdański. Od pierwszych minut Sokół dyktował swoje warunki, co przyniosło efekt już w 13. minucie meczu. Z dogrania Wiktora Kacprzaka skorzystał najlepszy aktualnie strzelec drużyny, Dominik Chromiński. Na podwyższenie rezultatu trzeba było poczekać około 10 minut. Tym razem akcję przeprowadzoną prawą flanką wykończył Michał Ciarkowski.

Na początku drugiej połowy meczu kleczewianie pogubili się w defensywie i po dłuższym zamieszaniu pod własnym polem karnym stracili bramkę na 1:2. Sokół nie pozwolił jednak na więcej swoim przeciwnikom i w 62. minucie zamknął mecz. Dwójkową akcję przeprowadzili strzelcy goli z pierwszej połowy, a z finezją wykończył ją sam Chromiński. Pomocnik ma już na swoim koncie 15 trafień i znajduje się na najniższym stopniu podium tabeli strzelców.

W weekend majowy kleczewianie podejmą na własnym boisku Bałtyka Koszalin, który w ostatnich meczach również spisywał się całkiem nieźle, odnosząc dwa wyraźne zwycięstwa i raz skromnie przegrywając.

Mieszko Gniezno – Sokół Kleczew 1-3 (Jakub Hoffman - Dominik Chromiński x2, Michał Ciarkowski)

Sokół: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Maciej Adamczewski (67′ Hubert Kantorowski), Mikołaj Zawistowski (88′ Konrad Kobylarek), Michał Ciarkowski, Norbert Grzelak (60′ Mateusz Majer), Dominik Chromiński, Marcel Koziorowski, Mateusz Cegiełka (75′ Stanisław Wędzelewski), Wiktor Kacprzak.