W drugiej kolejce 1 ligi koszykówkina wózkach Mustang Konin podejmował we własnej hali wymagający zespół PactumScyzory Kielce. Przyjezdni pokazali bardzo wysoką formę i ograli koninian43:64.
Jużpo pierwszym meczu w sezonie trener Marek Bystrzycki zapowiadałciężki bój z kielecką ekipą. Po wysokim zwycięstwie z beniaminkiem w Krakowiemiało okazać się, jaką formę na tle jednego z głównych rywali do tytułuzaprezentują koszykarze Mustanga.
Koninianiewciąż nie mogli skorzystać z kilku ważnych zawodników. Tym razem te osłabienia dałysię mocno we znaki. Rywal wykorzystywał błędy i nieskuteczność podkoszową Mustanga,co przełożyło się na budowanie przewagi przez kielczan, którzy na potęgętrafiali nie tylko z bliska, ale również za trzy punkty.
Przyjezdnipowiększali systematycznie swoją przewagę w każdej kwarcie, nie dając szans na punktowezbliżenie się. Szczególnie skuteczni w drużynie Pactum Scyzory Kielce byliFilip Moćko (26pkt.), Szymon Gładysz (13) oraz Krystian Sobieraj (10). Wdrużynie Marka Bystrzyckiego najlepiej punktowali Kamil Kornacki (19) i MarekWesołowski (10). Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 43:64, wygrywając kolejnekwarty w stosunku 10:19, 10:14, 13:15, 10:16.
KoszykarzePactum Scyzory mocno zaakcentowali początek sezonu i po dwóch kolejkachprzewodzą w tabeli. Już w najbliższych dniach obie drużyny będą miały okazjęzagrać ze sobą ponownie. W hali sportowej w Suchedniowie rozegrany zostanie PucharPolski, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny w kraju: KSS Mustang Konin,IKS GTM Konstancin, Fundacja Salutare Koszykówka na wózkach we Wrocławiu oraz KSPACTUM Scyzory Kielce.
fot.Marta Antoniak/KSS Mustang Konin
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz