Ewa Kulczyńska, dyrektorka konińskiego MOSiR-u, znany koniński kibic, Wojciech Ruminkiewicz oraz radny miejski, Jacek Kubiak i radny wojewódzki, Robert Popkowski odwiedzili Ministerstwo Sportu. Rozmawiali tam o przyszłości konińskiego stadionu. Stadiony w naszym mieście straszą od lat. Ich stan techniczny i funkcjonalność pozostawiają wiele do życzenia. Od dawna też nie ma w miejskiej kasie pieniędzy na zmianę tej sytuacji. Samorządowcy nie wpadli też do tej pory na pomysł, który pozwoliłby konińskim sportowcom i kibicom na „luksus”, z którego korzystają od dawna mieszkańcy nawet zdecydowanie mniejszych miejscowości od Konina. Reprezentanci naszego miasta spotkali się w Warszawie z Marcinem Żyłowskim, dyrektorem Departamentu Infrastruktury Sportowej. Niewykluczone, że efektem tej wizyty będzie rządowe dofinansowanie na modernizację jednego z konińskich stadionów. Wojciech Ruminkiewicz napisał na swoim facebookowym profilu o wsparciu na poziomie siedemdziesięciu procent. W najbliższym czasie koniński MOSiR będzie przygotowywał dokumentację, która zostanie złożona w celu pozyskania rządowego wsparcia. Na zdjęciu od lewej: Ewa Kulczyńska, Wojciech Ruminkiewicz, Marcin Żyłowski i Jacek Kubiak (źródło: facebookowy profil Wojciecha Ruminkiewicza)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz