Browar od 4 stycznia 24

Sport

Seria zimowych sparingów zakończona remisem. Górnik Konin – Pogoń Mogilno 2:2 (1:1)

2020-02-23 13:27:46
I jeszcze jeden remis do kolekcji. Górnik Konin zakończył serię zimowych sparingów. Tym razem „biało-niebiescy” strzelili tyle samo bramek co czwartoligowa Pogoń Mogilno.

Ostatnią towarzyską potyczkę trzecioligowca z naszego miasta zorganizowano na boisku w Trzemesznie. Do spotkania Górnik przystąpił bez Dawida Przybyszewskiego w składzie. Między słupkami nie stanął z kolei zakontraktowany w miniony piątek nowy bramkarz konińskiej drużyny – Maksym Wadach. Potyczka z Pogonią rozpoczęło się po myśli koninian, którzy już w pierwszej minucie otworzyli wynik spotkania za sprawą Emila Więcka. Rywale wyrównali w końcówce pierwszej połowy, gdy piłkę do własnej siatki skierował Bartosz Zakrzewski. Po przerwie mogilnianie wyszli na prowadzenie, po uderzeniu Wiktora Mrówczyńskiego. Rezultat rywalizacji na 2:2 ustalił w 75. minucie Dawid Kalinowski. To było ostatnie towarzyskie starcie Górnika Konin przed pierwszym meczem o stawkę, który zaplanowano na najbliższą niedzielę. 1 marca „biało-niebiescy” zagrają w 1/16 finału wojewódzkiej fazy pucharu Polski z SKP Słupca. Ten mecz będzie na stadionie przy ul. Gajowej w Słupcy, a jego początek zaplanowano na godz. 14.30.

Skład Górnika Konin: Dominik Kokott – Jakub Szaniec (‘57 zawodnik testowany), Bartosz Zakrzewski, Wojciech Mazurowski, Damian Ścibiorek (‘46 Marcel Koziorowski), Michał Lorencki, Filip Stożek (‘46 Dawid Kalinowski), Tomasz Kowalski (‘60 Miłosz Nowak), Emil Więcek (‘65 Filip Stożek), Kamil Sternicki, Wiktor Walczak (‘55 Tomasz Słowiński)