Dwa Medyki w ćwierćfinale

2016-11-03 09:41:32

Dwie konińskie drużyn w ćwierćfinale Pucharu Polski kobiet. Wczoraj swe rywalki odprawiły z kwitkiem piłkarki zarówno pierwszej, jak i drugiej drużyny Medyka POLOmarket Konin.

Zawodniczki pierwszej drużyny Medyka POLOmarket wygrały na wyjeździe aż 12:0 z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Już do przerwy medyczki prowadziły 8:0. Przed zmianą stron hat-tricka skompletowała Anna Gawrońska, dwie bramki zdobyła Agata Guściora, a po jednej – Paulina Dudek, Katarzyna Daleszczyk i Liliana Kostowa. Po przerwie dwa kolejne gole dołożyła Gawrońska. Na listę strzelczyń wpisały się również Katarzyna Daleszczyk i Natalia Pakulska. Co ciekawe trener Roman Jaszczak, jeszcze przed końcem rywalizacji, zdjął z boiska trzy piłkarki nie wprowadzając zmienniczek. Mimo, że medyczki kończyły ten mecz w ósemkę, to rywalki nie były w stanie zagrozić konińskiej bramce.

Gratulacje należą się też drugiemu zespołowi Medyka. Występujące w pierwszej lidze podopieczne trenera Janusza Gajewskiego ograły aż 4:1 (4:1) ekstraligowy AZS Wrocław. Dwa gole zdobyła w tym spotkaniu Sylwia Paczyńska, a po jednym trafieniu dołożyły Klaudia Łasicka i Natalia Rabiega.