Medyk przegrał w ważnym meczu w Katowicach. Górnik i Sokół zdobyli po punkcie

2019-10-27 15:21:08
To nie był najlepszy weekend w wykonaniu naszych ekstraligowych piłkarek i trzecioligowych piłkarzy. Trzy drużyny z regionu ugrały zaledwie dwa oczka.

Nasi trzecioligowcy zanotowali po remisie. Górnik Konin przywiózł punkt z trudnego terenu w Szczecinie, gdzie mierzył się ze Świtem Skolwin. To było premierowe spotkanie drużyny z naszego miasta, podczas którego na ławce Górnika zasiadł nowy szkoleniowiec, Grzegorz Dziubek. Pierwsi na prowadzenie wyszli „biało-niebiescy”. Stało się to w 9. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Dawida Przybyszewskiego. Gospodarze wyrównali nieco ponad kwadrans później, gdy drogę do konińskiej siatki znalazł Patryk Baranowski. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 dla gospodarzy jeszcze przed przerwą, w 38. minucie. Wynik rywalizacji ustalił trzynaście minut po zmianie stron Przybyszewski, który pokonał ponownie szczecińskiego bramkarza uderzając z jedenastego metra. Warto dodać, że oba rzuty karne dla koninian były odgwizdane po faulach właśnie na Przybyszewskim. W Kleczewie kibice nie obejrzeli ani jednego trafienia. Tamtejszy Sokół zremisował bezbramkowo z KP Starogard Gdański. Tym samym „biało-zieloni” zanotowali szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Punkty w ważnym spotkaniu końcówki rundy jesiennej straciły piłkarki Medyka Konin, które przegrały na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:3. Zawodniczki ze stolicy Śląska prowadziły z wicemistrzyniami Polski już 3:0. Honor podopiecznych trenera Romana Jaszczaka uratowały – Gabriela Grzywińska i Nicole Zając. Po tej porażce (wobec wygranej Górnika Łęczna 3:1 z AZS-em UJ Kraków) medyczki nie są już ekstraligowym liderem. Konińska drużyna traci do mistrzyń Polski dwa punkty, a do tego górniczki mają cały czas do rozegrania jeden zaległy mecz. W tabeli 2. grupy III ligi panów Sokół Kleczew plasuje się teraz na ósmej lokacie, a Górnik Konin jest trzynasty.