Emocje w Wilczynie, jednostronny mecz w Dobrowie. Polonus i SKP w finale strefowego pucharu Polski

2019-10-23 19:47:22
Za nami półfinały strefowego pucharu Polski. Polonus Kazimierz Biskupi pokonał Wilki Wilczyn, a SKP Słupca nie dała szans Warcie Eremicie Dobrów.

Zdecydowanie więcej emocji było w Wilczynie, gdzie mierzyły się ze sobą dwie drużyny z piątej ligi. Gospodarze, a więc ekipa Wilków, była faworytem, bo w lidze już raz pokonała Polonusa. I dziś była bliska zwycięstwa, które uciekło im dosłownie w ostatnich minutach starcia. Wilki prowadziły dwa razy. Najpierw 1:0, a później 2:1. Gol na 2:2 padł w 88. minucie, po tym jak piłkę do wilczyńskiej siatki skierował po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Filip Dobry. W rzutach karnych lepsi byli goście z Kazimierza Biskupiego i to oni zagrają w finale. Drugi półfinał był jednostronnym widowiskiem. Piątoligowy SKP Słupca rozgromił na wyjeździe występującą w klasie okręgowej Wartę Eremitę Dobrów 5:1. Finał pucharu Polski w strefie konińskiej zaplanowano na poniedziałek, 11 listopada. Nie wiadomo jeszcze na jakim stadionie zostanie rozegrany.