Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Przed koszykarkami MKS MOS Konin ostatni etap przygotowań do ligi. Będą trenować we własnej hali

11:20, 02.11.2022 Aktualizacja: 15:44, 26.10.2025
Skomentuj Przed koszykarkami MKS MOS Konin ostatni etap przygotowań do ligi. Będą...

Drugoligowe koszykarki MKS MOSKonin wkroczyły w ostatni etap przygotowań do drugoligowego sezonu. Po wakacyjnychtreningach i obozie w Bukowinie Tatrzańskiej czeka je teraz praca we własnej hali.Sezon ma wystartować na przełomie września i października.

Pomysł reaktywowaniaseniorskiej drużyny kobiet w MKS MOS Konin pojawił się już przed wakacjami. Pierwszytrening naborowy był w połowie czerwca. Później zawodniczki szlifowały formęindywidualnie oraz na zgrupowaniu. – Najważniejszainformacja jest taka, że udało nam się w ogóle wystartować z treningami. Zaczęliśmyzajęcia w naszych obiektach. Trenowaliśmy też w terenie. Kiedy byliśmy zkadetkami na obozie przygotowawczym w Bukowinie Tatrzańskiej, to udało nam sięw ramach indywidualnych rozpisek zapewnić ruch także starszym dziewczynom. Po zamknięciutego okresu wchodzimy właśnie do sali – powiedział Mateusz Dwornik, trenerdrugoligowej drużyny koszykarek MKS MOS Konin. Jak będzie wyglądał składdrugoligowej drużyny MKS MOS? – Na tenmoment oprzemy skład na naszych wychowankach. Będą młodsze dziewczyny, będą teżstarsze. Tak naprawdę jeszcze ciężko mówić o tym, co się będzie działo, bo drużynajest jeszcze cały czas w trakcie budowy – tłumaczy Dwornik. Trenera MKS MOSzapytaliśmy też o to, jak będzie wyglądała druga liga wielkopolska w sezonie2019/2020. – Tego jeszcze nie wiemy, bo dotej pory nie podano jakie drużyny się tam pozgłaszały. To jest największy problem.Ta liga była zawsze oparta na zespołach z Dolnego Śląska, z województwa kujawsko-pomorskiegoi z Wielkopolski. Wiemy na pewno, że rozgrywki będzie organizował WielkopolskiZwiązek Koszykówki. Z Wielkopolski zgłosiło się pięć drużyn. Nie wiadomo co z pozostałymiwojewództwami. Dzięki swoim kontaktom dowiedziałem się, że Jelenia Góra i Brzegnie chcą grać w naszej lidze, więc na razie czekamy na oficjalny komunikat WZKosz– dodaje Mateusz Dwornik. Co będą szlifowały nasze koszykarki we wrześniu? –Wydolność i sprawność, które sąpotrzebne na resztę sezonu już zrobiliśmy. Teraz będziemy pracować nad organizacjągry w obronie, no i nad siłą, bo tego nam jeszcze brakuje – mówi Dwornik. A jakie cele stawia przed nową drużynąsztab szkoleniowy? – Podstawowy cel, tozagrać w tej lidze i ogrywać się pod kątem przyszłorocznych rozgrywek U-19 iU-17. Mamy dosyć ciekawy zespół kadetek. Najzdolniejsze z nich zagrają w tejdrugiej lidze i chcemy żeby w tym sezonie osiągnęły jak najlepszy wynik –mówi Dwornik. W najbliższych dwóch tygodniach konińskie koszykarki będątrenować codziennie, później – trzy razy w tygodniu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%