Krystian Bielik strzela gola dla Polski. „Biało-czerwoni” pokonali Belgię w pierwszym meczu ME U21

2019-06-16 21:20:16

Udanie rozpoczęli występy w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy reprezentanci Polski. „Biało-czerwoni” pokonali 3:2 (1:1) Belgię. Drugą bramkę dla Polski zdobył pochodzący z naszego miasta, wychowanek Górnika Konin, Krystian Bielik. Zdaniem wielu komentatorów Krystian był najlepszym polskim zawodnikiem tego spotkania.

Faworytem dzisiejszej potyczki była Belgia. Polacy wykorzystali jednak bezlitośnie praktycznie wszystkie swoje szanse. W pierwszych dwudziestu minutach zdecydowanie więcej z gry mieli rywale „biało-czerwonych”. Belgowie wyszli na prowadzenie w 16. minucie, po tym jak Aaron Iseka Leya wykorzystał dobre podane z lewej strony od Isaaca Mbenzy. Później Polacy wzięli się w garść. W 26. minucie gola na 1:1 zdobył Szymon Żurkowski. Do przerwy dobrym podaniem w pole karne do Dawida Kownackiego popisał się Krystian Bielik. Jeszcze lepiej nasi zawodnicy podeszli do gry po przerwie. Siedem minut po zmianie stron Filip Jagiełło dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Bielika. Koninianin skierował piłkę w okienko belgijskiej bramki. Futbolówka jeszcze odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce przeciwników. Trzecia bramka dla Polaków padła w 79. minucie. Wtedy Żurkowski podał do Sebastiana Szymańskiego, który mocnym strzałem z niedużej odległości podwyższył wynik rywalizacji. Pięć minut później drugiego gola dla Belgów zdobył po rzucie rożnym Dion Cools. Mimo nerwowej końcówki nasi piłkarze „dowieźli” korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, wyśmienicie inaugurując swój występ w Mistrzostwach Europy U21. Kolejny mecz czeka naszych piłkarzy w najbliższą środę (19 czerwca). Tego dnia, o godz. 21.00 „biało-czerwoni” zmierzą się z Włochami.