Drugie miejsce konińskiego kolarza w Pucharze Polski. Do złota zabrakło niespełna siedmiu sekund

2019-04-16 22:29:53

Mikołaj Kawa drugi na mecie podczas Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym. Zawodnicy Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów ścigali się w Strzelcach Krajeńskich.

Kawa stanął na drugim stopniu podium po jeździe indywidualnej na czas juniorów. Młodzi cykliści mieli do pokonania piętnaście kilometrów. Mikołaj zrobił to w czasie 20:01,57. Do zwycięzcy, Maksymiliana Grzenkowicza z GKS Cartusia Kartuzy, zabrakło mu niespełna siedmiu sekund. Mikołaj Kawa startował też w liczącym 105 kilometrów wyścigu ze startu wspólnego, który ukończył na dwudziestej pierwszej lokacie.

W jeździe indywidualnej na czas juniorów wystartował też Dawid Pluta, który minął metę jako ósmy (z czasem 20:16,18). W wyścigu ze startu wspólnego na 150 kilometrów rywalizował również Michał Markowski, który był pięćdziesiąty.

W zmaganiach zorganizowanych w Strzelcach Krajeńskich wzięli też udział juniorzy młodsi KLTC. W jeździe indywidualnej na czas na 10 kilometrów osiemnaste miejsce zajął Konrad Waliniak, dwudziesty trzeci był Łukasz Krych, a siedemdziesiąty piąty Kamil Kudliński. W wyścigu ze startu wspólnego na 84 km koninianie zajęli następujące pozycje: Jakub Janiak – 36, Konrad Waliniak – 49, Łukasz Krych – 50, Kamil Kudliński – 63, Patryk Wawrzyniak – 67.