Mustang zagra o brąz. Kielczanie byli poza zasięgiem

2019-04-15 19:28:34

Porażka także w rewanżu. Mustang Konin nie poradził sobie w półfinale mistrzostw Polski z ekipą Pactum Scyzory Kielce. Nasi koszykarze na wózkach zgrają teraz o brązowe medale.

W pierwszym meczu półfinałowym koninianie przegrali w Kielcach 67:83. Do odrobienia w konińskim rewanżu było aż szesnaście oczek. Nadzieje na pozytywny rezultat rozmyły się już w pierwszej kwarcie, w której kielczanie byli lepsi o osiem punktów. Do przerwy przyjezdni prowadzili już dwunastoma oczkami. Mustang odrobił punkt w trzeciej kwarcie, ale w ostatnie części meczu koszykarze Pactum Scyzory dołożyli do swej przewagi aż jedenaście oczek. W konińskiej drużynie, z powodu kontuzji, nie mógł zagrać na sto procent Daniel Brzeziński. Teraz zawodnicy Mustanga powalczą o brązowe medale mistrzostw Polski ze Startem Rzeszów. Ta rywalizacja będzie w maju. Dokładne terminy nie są jeszcze znane.

Mustang Konin – Pactum Scyzory Kielce 47:69 (9:17, 10:14, 13:12, 15:26)