Korytkowski

Trzecioligowcy z naszego powiatu lepsi od drużyn z Koszalina. Zwycięstwa Górnika i Sokoła

2019-04-14 12:12:13

To była dobra sobota dla naszych piłkarskich trzecioligowców. Zarówno zawodnicy Sokoła Kleczew, jak i Górnika Konin zgarnęli pełną pulę.

Sokół mierzył się przed własną publicznością z Gwardią Koszalin. Biało-zieloni objęli prowadzenie już w piątej minucie, po tym jak wynik spotkania, po zamieszaniu w polu karnym gości, otworzył Mikołaj Pingot. Ten sam zawodnik cieszył się z gola tuż po przerwie, gdy umieścił piłkę w siatce strzelając głową. W tej sytuacji asystował mu Jakub Dębowski. Goście trafili do kleczewskiej siatki w 79. minucie. W końcówce rywalizacji, wynik spotkania na 3:1 dla Sokoła, ustalił Jakub Antosik.

W przewadze jednego zawodnika zagrali w drugiej połowie wyjazdowej potyczki z Bałtykiem Koszalin, zawodnicy Górnika Konin. Koninianie podeszli do tego starcia z korektami w obronie. Była ona niezbędna, po tym, co pokazała konińska defensywa w poprzednim ligowym starciu z Bałtykiem Gdynia (wysoka porażka u siebie – 1:4). Tym razem na środku zagrał Maciej Adamczewski, a po prawej stronie zobaczyliśmy Bartosza Świderskiego. W wyjściowym składzie znalazł się też Dawid Przybyszewski. Koninianie zaczęli strzelać bramki po tym, jak boisko po obejrzeniu czerwonej kartki opuścił Krystian Krauze (63. min.). Grający w przewadze piłkarze Górnika otworzyli wynik rywalizacji dwanaście minut później za sprawą Wiktora Patrzykąta. W 88. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Błaszczak.

Po 23. serii spotkań Sokół Kleczew jest na siódmym miejscu w tabeli (39 pkt.), a Górnik Konin zajmuje 11. lokatę (32 pkt.).