Objazdowa wystawa warszawskiego Centrum NaukiKopernik dotarła dziś do Konina. Zaprosił ją do swojej byłej szkoły konińskiradny Jakub Eltman, później pałeczkę organizatora przejął dyrektor „szóstki"GrzegorzJankowiak. – Mamy do dyspozycji osiemnaścieeksponatów, które prezentują różne zjawiska naukowe. Zapraszam do eksperymentowania– zachęcał. Uczniowie mają więc okazję dotykać, sprawdzać, kręcić,układać. Z wielkim entuzjazmem, niezależnie od wieku, uczestniczyli w otwarciu. Wziął w nim udział także wiceprezydent Sławomir Lorek i dyrektor delegatury KuratoriumOświaty w Koninie, Arkadiusz Chmielewski: – Fajnie jest zbadać coś innego, zbadać jak to działa. Dziś będziecie miećokazję sprawdzić jak w świecie działają zjawiska, a najłatwiej dowiedzieć sięnie z książki, ale właśnie doświadczając – mówił.
Wystawa będzie otwarta w Koninie do jutra, każdymoże ją zobaczyć dziś w godzinach popołudniowych. Wstęp wolny.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz