–W tej chwili środków w budżecie nie ma! – powiedział podczas ostatniej sesjirady miasta Józef Nowicki, odpowiadając na pytanie radnego Jarosława Sidora,czy znajdą się pieniądze na odwodnienie terenów inwestycyjnych na Międzylesiu.
Na początku czerwca pisaliśmy, że konieczna jestprzebudowa w tym miejscu rowu melioracyjnego, żeby tereny inwestycyjne nie byłyzalewane. Ogłoszono nawet przetarg, alezostał unieważniony. Okazało się, że cena najkorzystniejszej oferty to ponad 1milion 800 tysięcy złotych brutto, a zaplanowano na to zadanie 960 tysięcyzłotych brutto.
W takiej sytuacji te pieniądze zostały przeznaczonena inne zadanie, jednak Józef Nowicki deklarował, że środki się znajdą. – Dotego zadania powrócimy, jeżeli powstaną, a powstaną, możliwości budżetowe wnajbliższych trzech miesiącach – mówił pod koniec kwietnia prezydentKonina. – Jedną z nich jest aneks do umowy z Centrum Unijnych ProjektówTransportowych. Chodzi o korektę finansową dotyczącą skrzyżowaniaKolska-Warszawska, gdzie wynik przetargu jest o wiele korzystniejszy niż towynikało z kosztorysu. Czekamy na decyzję w tym względzie.
W tym tygodniu radny Sidor ponownie pytał oodwodnienie terenów na Międzylesiu. Uzyskał tym razem dużo krótszą odpowiedź. –Wysoka rada doskonale wie, że środki przewidziane na to zadanie, zostaływykorzystane na inne i w tej chwili takich środków w budżecie nie ma –powiedział Józef Nowicki.
Nikt z radnych tematu już nie kontynuował i niedopytał, czy pieniądze się znajdą.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz