Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Koniec z drogą na skróty przez tory. Już jutro rano pierwszy pociąg wjedzie na stację

15:36, 13.07.2018 Aktualizacja: 12:43, 23.10.2025
Skomentuj Koniec z drogą na skróty przez tory. Już jutro rano pierwszy pociąg...

Po 13 miesiącach przerwy, jutro ranowyruszy pierwszy pociąg w stronę Poznania. Pracownicy firmy Torpolprzestrzegają, bo piesi przyzwyczaili się do dróg na skróty, prosto przez tory,podobnie jak kierowcy, którzy nie zatrzymują się przed rogatkami.

Dobiegakońca remont torowiska na odcinku od Konina w stronę Poznania. Po 13 miesiącachkoninianie znów wygodnie dojadą pociągami do stolicy wielkopolski. Co jednakdobre dla podróżnych, może skończyć się tragicznie dla kierowców i pieszych,którzy przyzwyczaili się do tego, że po torach nie kursują pociągi. – Obserwujemy co się dzieje na przejazdachkolejowych, między innymi na ul. Rumiankowej, ale też w całym powiecie. Pomimotablic „Stop” i informacji „Rogatki uszkodzone” praktycznie nikt się niezatrzymuje. Mieszkańcy przyzwyczaili się do tego, że linia jest remontowana iwiedzą, że nic im tam nie grozi – mówi Tomasz Waldowski z firmy Torpol.

Jakpodkreśla przez pierwsze półtora do dwóch tygodni ruch może odbywać się nie dokońca płynnie. Nowe urządzenia muszą się „dotrzeć”. W Koninie wymieniano bowiemnie tylko same tory, ale też system związany z zabezpieczeniem ruchu kolejowego,czyli SRK (sterujący ruchem kolejowym). – Modernizacjapolegała między innymi na tym, że wymienialiśmy całą sieć trakcyjną, wszystkiesłupy, bramki oraz kompleksowo wymieniliśmy urządzenia SRK – blokady liniowe,napędy przy rozjazdach – wymienia Waldowski. Może się więc zdarzyć, żezanim systemy zaczną poprawnie działać, a szyny znów się „wyślizgają”,przejazdy mogą się nie zamykać, mimo że pociąg tamtędy przemknie. Zdaniempracowników Torpolu, nieświadomość mieszkańców w takiej sytuacji może doprowadzićdo tragedii. – Chcę podkreślić z wielkąmocą, by ludzie zwracali uwagę na przejazdy kolejowe! Zgodnie z przepisami zawszepowinni to robić, ale teraz to szczególnie ważne – zaznacza.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%