Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Policja apeluje do działkowców. Zabezpiecz altankę przed nieproszonymi gośćmi

11:26, 04.05.2018 Aktualizacja: 13:47, 25.10.2025
Skomentuj Policja apeluje do działkowców. Zabezpiecz altankę przed nieproszonymi...

Policja apeluje dowłaścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ichzabezpieczanie i stosowanie się do wskazówek, które mogą uchronić mienie przedkradzieżą.

Sezon porządkowania ogródków działkowych oraz częstszegoprzebywania na świeżym powietrzu rozpoczął się. W tym czasie na terenachogródków działkowych mogą pojawić się nieproszeni goście – złodzieje, a takżewandale.

Jak się przed nimi uchronić? Oto kilka porad!

– pamiętajmy, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąćswoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennychprzedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizorycznezamknięcie drzwi znacząco ułatwiają „pracę” włamywaczom. Często narażającwłaścicieli na duże straty finansowe,

– podczas wykonywanych prac na działce nie pozostawiajmywartościowych rzeczy, dokumentów czy pieniędzy bez nadzoru. Złodziej możewkroczyć na działkę, gdy na niej przebywamy i niedostrzegalnie pozbawić nascennych przedmiotów,

– w altance nie przechowujmy rzeczy wartościowych,

– nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Zabezpieczmynależycie drzwi i okna w swoim domku, załóżmy dobre zamki,

– wskazane jest zanotować na kartce lub w podręcznymkalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczneoraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny,rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np.numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubieniałatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością),

– uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi.Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, byzapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą zaś spostrzeżeniamogą być przydatne policji, gdyby doszło do włamania,

– współdziałajmy zawsze z sąsiadami. Zwracajmy uwagę takżena ich domek. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi kręcącymi się wpobliżu ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszeniemebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanychsąsiadów,

– opuszczając na dłużej swój ogródek działkowy niezostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiada, by otworzyłna krótko okna, wieczorem włączał na jakiś czas światło w domku, czy w miaręmożliwości skosił trawę lub zagrabił liście,

– ubezpieczmy swój domek na działce, by w razie nieszczęściachociaż częściowo mieć zrekompensowane straty,

– po włamaniu należy jak najszybciej powiadomić policjędzwoniąc pod numer 112 lub 997. Nie dotykajmy niczego w domu, żeby nie zatrzećśladów złodziei. Jeżeli to możliwe zapamiętajmy, jak najwięcej szczegółów,które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%