Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Kazimierza Biskupiego świętują rocznicę konstytucji. Wręczono odznaki honorowe

13:38, 03.05.2018 Aktualizacja: 10:56, 25.10.2025
Skomentuj Mieszkańcy Kazimierza Biskupiego świętują rocznicę konstytucji. Wręczono...

Dziś, z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kazimierskim GOK-u odbyła się uroczysta sesja rady gminy. Stała się okazją do wręczenia Odznak Honorowych Gminy Kazimierz Biskupi wraz z dyplomami. Otrzymali je: Feliks Jaworski, Lucjan Jankowski, Szymon Kmiotek, Roman Gałązka oraz jednostki OSP Kazimierz Biskupi, Dobrosołowo i Jóźwin. – Są to jednostki najstarsze stażem w naszej gminie, które według kapituły najbardziej się zasłużyły. Skupiają łącznie około 240 osób i myślę, że te odznaczenia są za to, że są na każdy sygnał, o każdej porze dnia i nocy. Ochotnicy to już nie strażacy z wiadrem i bosakiem biegnący za wozem konnym do pożaru. Dziś to pełna technika, wyposażenie, w naszych szeregach są ratownicy przedmedyczni i zawsze jesteśmy pierwsi na miejscu zdarzenia – mówi prezes zarządu oddziału gminnego, a zarazem OSP w Kazimierzu Biskupim Sławomir Szczepański. W uznaniu zasług i cech charakteru mających wielki wpływ na rozwój gminy Kazimierz Biskupi, kapituła nadała pośmiertne wyróżnienia zasłużonym dla lokalnej społeczności, żołnierzom i nauczycielom, a odebrali je członkowie ich rodzin.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%