Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Zlikwidują punkt przedszkolny. Bo już nie ma dzieci

21:10, 25.11.2021 Aktualizacja: 23:22, 25.10.2025
Skomentuj Zlikwidują punkt przedszkolny. Bo już nie ma dzieci

Uchwałę dotyczącązamiaru likwidacji punktu przedszkolnego działającego w szkole Sadlniepodjęli radni z gminy Wierzbinek. Taka była konieczność, ponieważ nie ma w nim już dzieci młodszych niż 6-latkowie w "zerówce".

O zamiarze zlikwidowania z dniem 31 sierpnia 2019 rokupunktu przedszkolnego działającego w szkole w Sadlnie zdecydowali radni z gminyWierzbinek. Podjęli w tym celu uchwałę, zobowiązując wójta do dokonaniaczynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zamknięcia placówki, a wszczególności powiadomienia rodziców dzieci oraz Wielkopolskiego KuratoraOświaty w Poznaniu.

Skąd taka decyzja? – Wewrześniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytków nowo wybudowane przedszkole wWierzbinku, które jest w stanie pomieścić setkę dzieci. Dlatego nie ma sensuutrzymywać punktu przedszkolnego w Sadlnie oddalonego o parę kilometrów, bo najmłodsze dzieci już stamtąd przeszły do Wierzbinka –przyznał wójt Paweł Szczepankiewicz. Obecnie uczęszczają tam tylko 6-latkowie.

A w szkole, w której mieścił się punkt, potrzebne były pomieszczenia na klasy lekcyjne, odkąd wróciła 8-klasowa podstawówka. – Tam jest dużo uczniów, a niektóreroczniki mają po dwie klasy, więc każda sala się przyda – dodał wójt.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie, a jej podjęcie było formalnością, gdyż z chwilą otwarcia przedszkola w Wierzbinku, punkt w Saldnie praktycznie przestał funkcjonować. Została tam tylko "zerówka".

(zdjęcie przedstawia zajęcia w Przedszkolu "Żabka" w Wierzbinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%