Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Przeciągali linę, rzucali lotką do tarczy. Rywalizowali w zimowej spartakiadzie

21:57, 02.11.2021 Aktualizacja: 12:10, 15.10.2025
Skomentuj Przeciągali linę, rzucali lotką do tarczy. Rywalizowali w zimowej...

Gmina Rychwał została zwycięzcą XXIZimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. Kolejne miejsca napodium wywalczyły gminy Golina i Stare Miasto.

W zimowejedycji spartakiady uczestniczyli sportowcy-amatorzy reprezentujący gminy:Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Grodziec, Skulsk i Krzymów. Zawody trwały trzy dni. Po kwalifikacjach w grachzespołowych – 10 lutego w hali sportowej OSiR w Kleczewie, 16 lutego w haliwidowiskowo-sportowej w Golinie oraz 17 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznymZespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie rozegrane zostały zawody wdyscyplinach rekreacyjnych..

Przedstawicieledrużyn wystartowali w 8 konkurencjach: podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, rzucielotką do tarczy, przeciąganiu liny, konkursie wiedzy o Ludowych ZespołachSportowych w Wielkopolsce, wieloboju rekreacyjnym, rzutach karnych do bramki,halowej piłce nożnej mężczyzn oraz piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W poszczególnychkonkurencjach najlepsze okazały się:

gmina Golina – podnoszenieciężarka 17,5 kg (kat. powyżej 80 kg), gmina Golina –podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. do 80 kg), gmina Grodziec i gmina Rychwał –wielobój rekreacyjny, gmina Rychwał – przeciąganieliny, gmina Kazimierz Biskupi i gminaGolina – rzut lotką do tarczy, gmina Rychwał i gmina Kazimierz Biskupi –rzuty karne do bramki, gmina Rychwał – konkurs wiedzyLZS, gmina Wilczyn – piłka siatkowamężczyzn, gmina Rzgów – piłka siatkowakobiet, gmina Stare Miasto – halowa piłkanożna mężczyzn.

Wklasyfikacji ogólnej XXI Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsizwyciężyła gmina Rychwał. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gminaGolina, a na trzecim przedstawiciele Starego Miasta.

Najlepszymsportowcom spartakiady puchary i medale wręczyli Władysław Kocaj, wicestarostakoniński, Jan Bartczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz AnnaMatczak-Gaj, dyrektor ZSEU w Żychlinie.

Zwycięzcy konkurencji rekreacyjnych będąreprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Golinie 3 marca.Natomiast w grach zespołowych najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, któreodbędą się 24 lutego w Rychwale i w Golinie.

opr.MF

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%