AnnaTomicka ponownie została sołtysem sołectwa Krzymów. Była jedyną kandydatką. Powyborze otrzymała od mieszkańców gromkie brawa. Wybrano także pięciu członkówrady sołeckiej.
Główne inwestycjeprzeprowadzone w ostatniej kadencji to – jak mówiła sołtys Anna Tomicka w swoimsprawozdaniu – remonty w miejscowej remizie, na stadionie, w świetlicywiejskiej, budowa oświetlenia, chodników i dróg. Sołectwo składa się z dwóchmiejscowości. – W sumie sołectwo Krzymóww czasie 9 lat dysponowało kwotą 264.437,44 zł. Na inwestycje w Krzymowie przeznaczono171.735,20 zł, dla Nowego Krzymowa była to kwota 92.702,24 zł – mówiła sołtys. Trzeba dodać, że w Krzymowie do grudnia 2018 roku było 580mieszkańców, w Nowym Krzymowie 320.
Uczestnicy zebranianie mieli żadnych wątpliwości, że to Anna Tomicka powinna ponownie zostaćsołtysem. – Tyle lat nim była, niechbędzie dalej – mówiono.
W tajnym głosowaniu nasołtysa, wzięło udział 86 osób. Anna Tomicka uzyskała 73 głosy (13 byłonieważnych). Wybory do rady sołeckiej były jawne. W tej kadencji będą w niej zasiadać:Urszula Sobczak, Grażyna Jurkiewicz, Halina Gostyńska, Tadeusz Jaroszewski iStanisław Żółtyszek.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz