W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska iGospodarki Wodnej w Warszawie, burmistrz Romuald Antosik i skarbnik MałgorzataDziamara, podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 14 mln 040 tys. złodwiertu geotermalnego w Turku.
Miasto Turek pozyskało z NFOŚiGW w Warszawie pieniądze wwysokości stu procent kosztów netto wykonania odwiertuposzukiwawczo-rozpoznawczego wód geotermalnych - dokładnie 14 mln 040 tys. zł.Odwiert będzie miał głębokość około 2200 metrów i powstanie na terenieTureckiej Strefy Inwestycyjnej. Planowany termin wykonania odwiertu to sierpień2019 r.
– Pobrane próbki wódgeotermalnych znajdujących się pod naszym miastem zostaną zbadane. Dopierowówczas będzie wiadomo, jaką mają temperaturę i skład biologiczny. Znającparametry wody, będzie można planować sposoby dalszego jej wykorzystania –informuje Anna Michalak z Urzędu Miejskiego w Turku. Wczoraj, 12 lipca wNarodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisanazostała umowa na dofinansowanie wykonania odwiertu. Swoje podpisy złożyli naniej: Dominik Bąk - zastępcą prezesa zarządu funduszu, burmistrz RomualdAntosik oraz Małgorzata Dziamara, skarbnik miasta. W rozmowach uczestniczyłrównież Dariusz Jasak, przewodniczący Rady Miejskiej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz