"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie" - po raz dwudziesty siódmy w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wystawiono II część "Dziadów" Adama Mickiewicza. W role upiorów wcielili się uczniowie klasy artystycznej (1a), którzy występowali wspólnie z Hanną Nowak, pomysłodawczynią przedsięwzięcia. Inscenizacja najbardziej znanej części mickiewiczowskich „Dziadów" stała się już tradycją I LO w Koninie. - Wraz z nastaniem jesieni w I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczynają się teatralne próby. Do dzisiejszego spektaklu młodzież przygotowywała się przez trzy tygodnie - wyjaśnia Hanna Nowak, emerytowana polonistka. W szkolnej auli pojawiły się dusze dzieci (Różi i Józia), widmo okrutnego Pana, duch niefrasobliwej Zosi, Tadeusz Kościuszko, Sybirak oraz upiór. W tym roku przedstawienie przygotowywały nauczycielki Arleta Wydrzyńska-Roszak, Arleta Kędziora Kurz, Hanna Nowak oraz uczniowie 1a. "Dziady" zostaną wystawione trzy razy. O 16.25 młodzież wystąpi na bulwarze dla mieszkańców miasta.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz